wtorek, 22 września 2015

Schody i ścieżka do domu

Jako miłośnicy diy i tanich rozwiązań postanowiliśmy zrobić schody i ścieżkę do domu własnymi siłami. Wygrzebaliśmy w internecie trochę pomysłów i postanowiliśmy zrobić ścieżkę z drewnianych kręgów.


 Początek był żmudny. Startowaliśmy bowiem od samego zera i poukładanych bloczków betonowych. Kto u nas w międzyczasie odwiedzał ten wie jakiego susa trzeba było zrobić, żeby w ogóle wejść do domu ;)


Najpierw mauż mój wylał tony betonu poświęcając mecz Realu Madryt i uformował same schody. Później poszła w ruch piła łańcuchowa i dębowe kołki, które pocięliśmy na 15 cm kawałki. Po wyrównaniu terenu przyszedł czas na puzzle na suchym betonie. 


Następnym krokiem było zrobienie boków ścieżki. Sam margines zarówno ścieżki jak i obramówki wkoło domu zrobiliśmy z czerwonej cegły. Resztę uzupełniliśmy kamyczkami.


I teraz rady dwie.

1. Pod kamyczki należy coś wrzucić żeby nie przerastały chwasty. Przy ścieżce są po prostu mokre gazety. Przy domu worki na węgiel, które strukturą przypominają folię ogrodową. Obie metody się sprawdzają. 
2. Nie kupujcie kamyczków w Obi czy Praktikerze! To się po prostu nie opłaca. W marketach tego typu cena to 20 zł za 25kg. W żwirowni za 20 zł kupicie 500kg.

Na koniec roślinki, trawka i gotowe.


I efekt po urośnięciu trawnika.


Niestety drewno mimo olejowania zmieniło swój kolor. Może podrasujemy troszkę w przyszłym roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz